Home » Aktualności » Wielki Festyn Rekreacyjno – Sportowy w ZSCKR

 
 

Wielki Festyn Rekreacyjno – Sportowy w ZSCKR

 
 

Pierwszego czerwca 2016 roku odbył się w szkole Wielki Festyn Rekreacyjno ? Sportowy, organizatorem był Ludowo Uczniowski Klub Sportowy CHROBRY przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Nad całością  z nieodłącznym mikrofonem czuwał Stanisław Steckiewicz. Pierwszym punktem programu był Sztafetowy Bieg Uliczny Złota ? Chroberz. Po weryfikacji zawodników nastąpiło ustawienie sztafet na poszczególnych strefach zmian oraz pierwszej zmiany w centrum Złotej, gdzie sygnał do startu dał Wójt Gminy pan Tadeusz Sułek. A oto klasyfikacja:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce klasa II TR – Kamil Lech, Mateusz Kwiecień, Wiktor Obałek, Artur Stawiarz, Piotr Wąsala.

II miejsce klasa III TR – Tomasz Smaczyński, Krzysztof Zachariasz, Mariusz Gałęziowski, Paweł Smogór, Rafał Dobaj

III miejsce klasa I TR – Marek Pasternak, Sylwester Janusek, Grzegorz Wójcik, Dawid Radziszewski, Jakub Judasz

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Zespół Szkół w Pińczowie Gimnazjum nr 1 – Tomasz Kołek, Hubert Pietras, Kamil Golik, Paweł Poros, Marcin Wróblewski,

II miejsce ZPO w Złotej Gimnazjum I  – Krystian Mider, Adrian Chmielewski,

Paweł Huptys, Jakub Nowak, Marcin Kądzielski,

III miejsce ZPO w Złotej Gimnazjum II – Dawid Gieraś, Krystian Góral, Hubert Kozłowski, Mateusz Godzic, Patryk Lisikiewicz.

O bezpieczeństwo na trasie zadbali policjanci pińczowskiej drogówki, opiekę medyczną zapewniła Harcerska Grupa Ratownicza z Buska Zdroju. W newralgicznych punktach trasy czuwali uczniowie klasy III TR. Po zakończonym biegu nastąpiło wręczenie pucharów,  pamiątkowych dyplomów i wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie trwały już przygotowania do Festynu i przybywali zaproszeni goście. Dziewczęta z klas III i I technikum żywienia ozdabiały swoje stoliki, które rywalizowały w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu ?Czas na zdrowie? Obok stoisko Buskowianki i herbatek Natur-vit oraz stoisko  LGD PONIDZIE, gdzie odbywał się Konkurs plastyczny ?Zdrowie na talerzu?, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych. Konkurs przeprowadzili Janusz Zieliński LGD Ponidzie i Weronika Soja z klasy I TŻ ZSCKR w Chrobrzu. W cieniu pod rozłożystymi lipami ulokowało się stanowisko Grupy ZENITH9 z Krakowa.  Instruktorzy wyszkolenia Biura Ochrony Rządu, to byli komandosi walczący w Afganistanie, ochraniający najważniejsze osoby w państwie, w tym  również naszego papieża św. Jana Pawła II min. podczas wizyty w Polsce. Zaprezentowali swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią. Można było zobaczyć różne rodzaje uzbrojenia, które  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród chłopców i dorosłych. Na stoisku swoją książkę prezentował Jan Jagoda ?Afganistan relacja BORowika?, uczestnik walk w najbardziej niebezpiecznych rejonach misji w Afganistanie.

Po przeciwnej stronie boiska ulokowali swoje stanowiska saperzy z Kielc Bukówki, z jednostki szkolącej żołnierzy wyjeżdżających na misje zagraniczne. Żołnierze przeprowadzili szkolenie jak należy się zachować kiedy znajdowany jest niebezpieczny przedmiot: niewybuch czy mina z II wojny światowej i prezentowali sprzęt saperski: wykrywacze, ubiór ochronny oraz specjalne buty dmuchane do poruszania się po polu minowym, które można było przymierzyć i wiele osób z tego skorzystało, szczególnie najmłodsi. Obok znajdował się namiot Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która stanowiła zabezpieczenie medyczne całej imprezy. Oczywiście nie mogło również zabraknąć stoiska WKU z Buska-Zdroju z najważniejszymi osobami: ppłk Jarosławem Molisakiem, mjr Waldemarem Sroką i panią Agnieszką Rzymkiewicz. Po uroczystym otwarciu festynu rozpoczęły się pokazy strażaków OSP Chroberz i zawody, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności wszyscy chętni.

Strażacki Tor Przeszkód wzbudzał ogromne zainteresowanie i zapisujących się do udziału nie trzeba było wcale namawiać. Nad całością czuwali: sędzia główny Paweł Molenda i prezes Jacek Wypych. Zaraz po zakończeniu odbył się sprawnościowy tor przeszkód dla najmłodszych i tu też rywalizacja wśród dzieci była ogromna a żywiołowość trudna do opanowania jednak dzięki ogromnemu doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu prowadzącego wuefisty Stanisława Twaroga udało się doskonale nad wszystkim zapanować. Wśród najlepszych znaleźli się: na I miejscu Grzegorz Lozia, II miejsce Daniel Domagała, III miejsce Mateusz Marzec, a wszystkich startujących  było 27 dzieci ze szkoły podstawowej w Chrobrzu.

Przez cały czas wszyscy uczestniczący w festynie mogli degustować przygotowaną pod kierunkiem pani Elżbiety Sadura pizzę serwowaną przez najładniejsze dziewczyny z I Ż, oraz posilić się prawdziwą wojskową grochówką z kuchni polowej. Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila rozstrzygnięcia konkursu na najlepsze stoisko ze zdrową żywnością ?CZAS NA ZDROWIE?. Z 6 stolików ze zdrowymi przekąskami i napojami, komisja sędziowska w składzie: Gabriela Kłap dyr. Szkoły Podstawowej w Chrobrzu, Renata Wojtaś nauczycielka ZS w Pińczowie i Barbara Kasperkowicz nauczycielka ZPO w Złotej dokonały oceny pod kątem: wystroju i estetyki stolika, oceny merytorycznej (przepisy, pochodzenie surowców, walory zdrowotne), oraz smaku i wyglądu potraw. Wszystkie stoliki były wspaniale przygotowane i komisja sędziowska miała trudne zadanie z wydaniem ostatecznego werdyktu, który brzmiał:

I miejsce stolik nr 3 – Aleksandra Lichwała i Weronika Sagan,

II stolik nr 4 – Joanna Czarnecka i Małgorzata Grzywna,

III stolik nr 5 – Kinga Kowalska i Sylwia Niedziela,

Dla trzech pierwszych nagrody ? ?Słoneczne kosmetyki? zostały ufundowane przez Uzdrowisko Busko-Zdrój. Kolejne:

IV miejsce stolik nr 1 – Aleksandra Gajos

i V miejsce stoliki 2 i 6 – Justyna Węgrzynowicz, Agnieszka Spaczyńska Wiktoria Sokołowska, otrzymały pamiątkowe dyplomy i herbatki ziołowe ufundowane przez Natur-Vit z Koperni.

W czasie imprezy odbywał się pokaz filmów edukacyjnych ?Śmietnik w mojej głowie? na sali balowej oraz zwiedzanie pałacu Wielopolskich z przewodnikiem. Gimnazjaliści klas trzecich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić pracownie i gospodarstwo szkolne. Pogoda dopisała, wszyscy doskonale się bawili i nikt z imprezy nie wyszedł głodny. Do zaopatrzenia imprezy w produkty spożywcze i nagrody  przyczynili się sponsorzy: Uzdrowisko Busko- Zdrój, Piekarnia R. Dobrowolski z Kielc, OSM we Włoszczowie i Chmielniku, GOMAR z Pińczowa, pani Dorota Koziara z Chrobrza,  Marek Płachta z Koperni oraz dwie osoby, które pragną pozostać anonimowe.

DSC_0148 DSC_0162 DSC_0177 DSC_0181 DSC_0185 DSC_0208 DSC_0263 DSC_0309 DSC_0295 DSC_0365 DSC_0374 DSC_0326 DSC_0307 DSC_0353 DSC00004 DSC00042 DSC00105 Zdjęcie 025 Zdjęcie 027 Zdjęcie 031 Zdjęcie 038 Zdjęcie 043 Zdjęcie 046 Zdjęcie 066 Zdjęcie 072 Zdjęcie 082 Zdjęcie 083 Zdjęcie 087 Zdjęcie 104 DSC00061 DSC_0336 DSC_0388日本藤素
0″ height=”200″ /> DSC00030 DSC00109 DSC00102 Zdjęcie 077 Zdjęcie 079 Zdjęcie 112 Zdjęcie 115 Zdjęcie 117 Zdjęcie 122 Zdjęcie 143 Zdjęcie 133Zdjęcie 135 Zdjęcie 139 DSC00141 DSC00023 DSC00038 DSC_0383 DSCN4682 DSC_0344 DSCN4703 SSA43755 DSCN4700

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar