Home » Aktualności » Warsztaty kulinarne dla uczniów TŻiUG

 

Warsztaty kulinarne dla uczniów TŻiUG

 

30 października 2014 r. w pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu,  odbyły się 3-godzinne warsztaty kulinarne dla uczniów klasy II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, z udziałem doświadczonych kucharzy z kieleckiej Restauracji MONTE-CARLO . Warsztaty odbyły się z inicjatywy Agencji Rynku Rolnego.

Warsztaty kulinarne

Restauracja ta ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in.: I miejsce w Konkursie Wojewody Świętokrzyskiego „Restauracja z Kuchnią Regionalną” oraz I miejsce przyznane przez czytelników „Echo Dnia”  w plebiscycie „Na najlepszą restaurację w województwie świętokrzyskim”.

Na początku nasi goście zaprezentowali wykonanie 10-ciu swoich potraw. Były to: zupa cebulowa z grzankami, zalewajka świętokrzyska, śledź po kielecku, filet z kurczaka w rozmarynie, żeberka wieprzowe duszone w białej kapuście, zawijaniec MONTE-CARLO ze szparagami, caprese po polsku, ślimaczki drobiowe z boczkiem, pieczarkowy krem na białym winie, panna cotta (deser).

Następnie uczniowie wylosowali zadania do wykonania w grupach. Należało wykonać 5 różnych potraw:

Grupa I – chrupiący kurczak w płatkach kukurydzianych.

Grupa II – makaron pene ze szpinakiem.

Grupa III – oscypek z żurawiną.

Grupa IV – racuchy z jabłkami po kielecku.

Grupa V – przysmak świętokrzyski.

Uczniowie wykonali potrawy pod nadzorem kieleckich kucharzy, którzy byli pod wrażeniem dużego zaangażowania naszej młodzieży. Była to bardzo udana impreza i cenne doświadczenie dla uczestników. Otrzymaliśmy też zaproszenie na wycieczkę dydaktyczną do Restauracji MONTE-CARLO.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Sadura

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar