Home » Aktualności » Warsztaty kulinarne z Patrykiem Kotarbą

 

Warsztaty kulinarne z Patrykiem Kotarbą

 

19 stycznia 2017 r. gościł u nas  szef kuchni pan Patryk Kotarba z restauracji Ponidzie Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju. Prowadził on z dwoma swoimi pracownikami Warsztaty kulinarne pt. „Kuchnia polska w nowatorskich rozwiązaniach” dla uczniów kl. III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

05-SSA43992

Po krótkim wykładzie nt. zawodu kucharza i możliwości rozwoju w tym zawodzie uczniowie sporządzali wybrane wcześniej potrawy kuchni polskiej o nazwach:
* Śledź bałtycki/buraki/sos tatarski – „król na polskim stole w najlepszym wydaniu”
* Krem z buraków/buncok/kolorowa marchew – „burak prosto od rolnika”
* Dekonstrukcja szarlotki/maliny/sos angielski/beza – „ekskluzywna restauracja w naszych domach”.

Oprócz tego pan Patryk zaprezentował wykonanie potrawy „Zapomniana Dama” czyli gęś/żur kiszony/śliwy i jabłka/smażone ziemniaki.

02-SSA43988

Nasz gość preferuje w swojej kuchni surowce i produkty z naszego regionu (m.in. buncok strzałkowski). Przywiązuje też dużą wagę do starannej dekoracji potraw na talerzach, co mieliśmy okazję obserwować i naśladować. Byliśmy pod wrażeniem smaku sporządzonych potraw. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pan Patryk zaprezentuje nam swój talent kulinarny.

Warsztaty odbyły się z inicjatywy nauczycielki przedmiotów zawodowych p. Elżbiety Sadury.

E. Sadura

 

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar