Home » Aktualności » V edycja TROPEM WILCZYM w Chrobrzu

 
 

V edycja TROPEM WILCZYM w Chrobrzu

 
 

DSC_0597

3 marca 2019 roku. Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Chrobrzu rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną przez księdza proboszcza Roberta Boreckiego. Po mszy wszyscy uczestnicy biegu Tropem Wilczym udali się pod pałac Wielopolskich gdzie punktualnie o godzinie 12 00 nastąpił start do Biegu Honorowego na 1963 metry. W tegorocznej edycji pobiegło 120 zawodników, byli to uczniowie naszej szkoły, gimnazjum w Złotej, Szkoły Podstawowej w Chrobrzu, LO w Pińczowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele, mieszkańcy Chrobrza, Pińczowa i innych okolicznych miejscowości. Trasę biegu zabezpieczali żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki. Opiekę medyczną sprawowała Harcerska Grupa Ratownicza z Buska-Zdroju.  Na mecie dekoracji medalowej dokonali: starosta  Zbigniew Kierkowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Anna Lach i dyrektor Szkoły Podstawowej Gabriela Kłap.  Po biegu uczestnicy mogli się ogrzać przy partyzanckim ognisku i posilić pieczoną kiełbaską. Ogłoszone zostały wyniki konkursów: w konkursie plastycznym I miejsce zajęła Karolina Morton z klasy II TŻ, w konkursie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych I miejsce Patryk Steckiewicz klasa ITŻ i II miejsce Anna Nocuń z klasy ITR.

DSC_0635

DSC_0697DSC_0705

DSC_0807

DSC_0786DSC_0854DSC_0831

 

 

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar