Home » Aktualności » Uroczyste wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

Uroczyste wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

8 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół średnich z sześciu powiatów naszego województwa.

Na uroczystości obecne były m.in. Wojewoda Świętokrzyski – p. Bożentyna Pałka-Koruba i Kurator Oświaty – p. Małgorzata Muzoł.

W swoim przemówieniu Pani Kurator złożyła uczniom gratulacje, podkreśliła, że na taką nagrodę pracuje się wytrwale cały rok szkolny, a także prosiła młodzież, aby swoją naukę potraktowali jako przyszłość dla kraju i Europy. Nagrody wręczała p. Bożentyna Pałka-Koruba.

Takie wyróżnienie jest przyznawane uczniom, którzy mają wysokie wyniki w nauce oraz wykazują uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Z naszej szkoły, do grona wyżej wymienionych uczniów należy uczennica klasy IV Techniku Żywienia – Gabriela Kocerba, która odbierała nagrodę w obecności Dyrektora ZSCKR w Chrobrzu p. Jerzego Trzepatowskiego.

Stypendystka Premiera - Gabrysia Kocerba

Stypendystka Premiera – Gabrysia Kocerba z Dyrektorem ZSCKR w Chrobrzu

Gabrysia osiągnęła średnią z ocen: 5,2.  Już drugi rok jest najlepszą uczennicą w naszej szkole i drugi raz przyznano jej stypendium Prezesa Rady Ministrów. Posiada talent muzyczno-wokalny, co wielokrotnie udowodniła podczas uroczystych imprez szkolnych i pozaszkolnych. Jest również obdarzona  zdolnościami plastycznymi. Bardzo chętnie udziela się społecznie oraz bierze udział w konkursach i olimpiadach wiedzy.

Już po raz drugi Gabrysi przyznano stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Już po raz drugi Gabrysi przyznano stypendium Prezesa Rady Ministrów.

W wolnym czasie uczennica czyta wartościową literaturę i jest aktywną użytkowniczką zbiorów biblioteki szkolnej, a także wraz ze swoim bratem zgłosiła członkostwo w Klubie Honorowych Dawców Krwi funkcjonującym przy naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy!

 

Zdjęcia: p. Robert Gwóźdź – dziękujemy!

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar