Home » Aktualności » Udział w IV Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania

 

Udział w IV Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania

 

6 marca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez p. Wiesławę Michalską i p. Urszulę Pietrzykowską.

Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego: Dawid Guzikowski i Krzysztof Pieczyrak pod opieką bibliotekarki Ewy Rzepy.

IMG_4010

IMG_4000

Chłopcy zaprezentowali swój talent przed 10-osobową komisją, której przewodniczyła p. Jolanta Opoka – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie.

Krzysztof interpretował fragment „Poczwarki” Doroty Terakowskiej, zdobywając II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dawid przedstawił fragment powieści Jana Chruślińskiego: „Miłość i wojna” zajmując trzecie miejsce ex aequo z uczennicą z innej szkoły ponadgimnazjalnej. Zgodnie z regulaminem konkursu, nastąpiła „dogrywka”, w wyniku której Dawid ostatecznie zajął IV miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

IMG_4001

IMG_4003

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs zorganizowany został w ramach Tygodnia Kultury Języka pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Kielce i Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Tekst i zdjęcia: Ewa Rzepa.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar