Home » Aktualności » Udział w II Małopolskich Targach Żywności

 

Udział w II Małopolskich Targach Żywności

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zaprosił naszą szkołę do udziału w II Małopolskich Targach Żywności „Zasmakuj z UR”.II Małopolskie Targi

26 września 2015 r. grupa uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką nauczycieli: Elżbiety Sadury i Ewy Rzepy, odwiedziła Targi,  celem których było propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz promowanie produktów regionalnych i tradycyjnych z województwa małopolskiego.

II Małopolskie Targi

Targi łączyły się z możliwością wysłuchania wykładów m. in. na temat roli ziół w żywności i żywieniu człowieka, znaczenia diety w powstawaniu osteoporozy, jak powstaje firma ekologiczna, a także jak dbać o dobrą kondycję zwierząt domowych.

Degustowaliśmy produkty ekologiczne z regionu małopolskiego (m.in. sery, oscypki, miód, ciasta, wędliny, soki), rozmawialiśmy z producentami. Była też okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni organizującej Targi.

II Małopolskie Targi

Nasza biblioteka otrzymała dwie publikacje: „Informator UR dla kandydatów na I rok studiów” oraz „O produktach tradycyjnych i regionalnych. Możliwości a polskie realia”, a także różne broszury i foldery edukacyjne, które zostaną wykorzystane na zajęciach w celu wzbogacenia wiedzy uczniów na temat zdrowego trybu życia.

II Małopolskie Targi

Model piramidy żywieniowej przygotowany przez UR, wydział technologii żywności

Model piramidy żywieniowej przygotowany przez UR, wydział technologii żywności

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar