Home » Aktualności » Udział w debacie: „Wakacyjne zagrożenia młodzieży”

 

Udział w debacie: „Wakacyjne zagrożenia młodzieży”

 

24 czerwca 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie odbyła się debata społeczna pod nazwą: „Wakacyjne zagrożenia młodzieży”, zorganizowana przez dyrekcję w/w liceum oraz Komendę Powiatową Policji w Pińczowie.
W debacie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego naszego powiatu.

Debata społeczna w Pińczowie
Przedstawicielami ZSCKR w Chrobrzu byli uczniowie: Małgorzata Grzywna, Sylwia Niedziela, Weronika Sagan z kl. I TŻ oraz Aleksandra Lichwała, Paweł Doroz i Konrad Pyrz z kl. I TR pod opieką szkolnego pedagoga pani Teresy Ryczek.

Udział w debacie społecznej w Pińczowie
Spotkanie prowadzili pracownicy instytucji dbających o bezpieczeństwo: Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, placówki terenowej KRUS, WOPR, a także PSCK, aeroklubu pińczowskiego i Wolnej Grupy Motocyklowej „Ponidzie”.

DSC09790
Tematyką spotkania były zagrożenia towarzyszące okresowi letnio-wakacyjnemu, czyli wypadki drogowe, wypadki podczas prac rolniczych, utonięcia itp. Zapoznano także uczniów z prawami i obowiązkami młodych pracowników oraz zaproponowano spędzenie wolnego czasu w sposób zorganizowany, np: z PSCK, z aeroklubem lub instruktorami wspinaczki w pińczowskiej hali sportowej. Uczniowie zgłosili swoje oczekiwania odnośnie zapewnienia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

Debata połeczna w Pińczowie
Na zakończenie młodzież wzięła udział w quizie, naszą szkołę prezentowała Aleksandra Lichwała.

Debata społeczna w Pińczowie

 


Udział w debacie wzbogacił wiedzę młodych ludzi o bardzo ważne informacje.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar