Home » Aktualności » Udział uczniów technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnych w regionalnym „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Końskich

 

Udział uczniów technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnych w regionalnym „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Końskich

 

24 marca 2023 r. technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnych wzięli udział w eliminacjach regionalnych Turnieju Maszyn Wiatrowych. Organizatorem konkursu jest Piaseczyńska Organizacja Ekologiczna. Uczniowie wystartowali w trzech zespołach. Każdy zespół zbudował swój model turbiny wiatrowej, przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną.

Każda z maszyn wzięła udział w badaniu jej parametrów w trzech konkurencjach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny i moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny.

W drodze na zawody, podczas postoju zatrzymaliśmy się w Gagatach Sołtykowskich, gdzie znajduje się rezerwat przyrody.

Przed milionami lat rozegrała się tutaj interesująca scena z życia dinozaurów. Świadczą o tym doskonale widoczne tropy tych prehistorycznych zwierząt odciśnięte w skałach obecnego rezerwatu, które mogliśmy zobaczyć. Znajduje się tam największy trop dinozaura w Polsce, który ma prawie 60 centymetrów długości i należał do drapieżnego allozauropoda.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar