Home » Aktualności » Uczennice z naszej szkoły najpiękniej czytają w powiecie

 
 

Uczennice z naszej szkoły najpiękniej czytają w powiecie

 
 

Dnia 4.02.2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Karolina Dąbek  z kl. IIż i Wiktoria Sokołowska z kl. Iż. Przygotowały one po jednym fragmencie z tekstów Katarzyny Budzyńskiej – „Ala Makota. Pamiętnik sfrustrowanej nastolatki” i Sławomira Mrożka „Wyznania o Zygmusiu”. Komisja wyłoniona spośród wszystkich opiekunów uczniów biorących udział w konkursie wysoko oceniła sprawność czytania naszych uczennic. Karolina Dąbek czytając fragment „Ala Makota. Pamiętnik sfrustrowanej nastolatki” – uzyskała 249 punktów, a Wiktoria Sokołowska, która zmierzyła się z tekstem Sławomira Mrożka – „Wyznania o Zygmusiu” otrzymała 250 punktów. Nasza uczennice przygotowane przez nauczyciela języka polskiego panią Wandę Osiecką zdobyły najwięcej punktów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Komisja oceniała; technikę czytania, radzenie sobie z tremą, zachowanie czytającego, a także sposób gospodarowania czasem. Celem konkursu było promowanie pięknego czytania, rozwijanie wyobraźni, popularyzacja literatury wśród młodych ludzi.SONY DSC DSC00503  SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar