Home » Aktualności » Targi HORTI – TECH

 
 

Targi HORTI – TECH

 
 

18 listopada 2016 r. uczniowie wszystkich klas technikum rolniczego uczestniczyli w drugiej edycji Targów Technologii Warzywniczych
i Sadowniczych w Kielcach. Wyjazd odbył się w ramach zajęć praktycznych.
W Targach zaprezentowało się około 100 firm. Zainteresowani mogli się  zapoznać z kompleksową ekspozycją najnowszych maszyn – ciągników, opryskiwaczy oraz podłoży, nasion, konstrukcji i wyposażenia szklarni, nowoczesnych systemów zamgławiających i nawadniających, aż po materiał szkółkarski, środki ochrony roślin, biostymulatory i odzież ochronną, usługi dla ogrodnictwa, konstrukcje sadownicze oraz wiele innych akcesoriów, niezbędnych w gospodarstwach ogrodniczym. Zaprezentowały się między innymi firmy: Case, Orsi, Landini, Kisiel, Bury, New Holland, Lisicki, Weremczuk, Wodziński, Procam, Jagoda.

Dodatkowo odbył się „Konkurs kalibracji opryskiwacza” dla uczniów szkół rolniczych. Wśród 12-tu startujących drużyn, były dwie 3-osobowe drużyny z naszej szkoły –  reprezentanci klasy III TR – Wąsala Piotr, Grabosz Piotr, Opałka Tomasz, Olesiak Jan, Szczepański Bartłomiej oraz klasy I TR –  Sroka  Mateusz.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar