Home » Aktualności » Święto Drzewa 2014

 

Święto Drzewa 2014

 

Zapraszamy na Inaugurację Święta Drzewa 2014 – sadzenie Drzew Wolności – 10 października (piątek) przed Szkołą Podstawową o godz. 10:25 i Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu o godz. 11:25.
Tegoroczne Święto Drzewa obchodzimy pod hasłem Drzewo Wolności. W ten sposób świętujemy odzyskanie swobód obywatelskich zachęcając Polaków do sadzenia drzew 10 października i nadawania im imion – Drzew Wolności. Przez 12 lat Święta Drzewa ponad pół miliona obywateli posadziło z Klubem Gaja 700 000 drzew.

swieto drzewa

Ogólnopolskiej inauguracji Święta Drzewa w Chrobrzu, organizowanej przez szkoły: SP i ZSCKR w Chrobrzu, Lasy Państwowe i Klub Gaja – towarzyszyć będzie instalacja artystyczna Drzewo Wolności ( na zasadzonych drzewkach dzieci i młodzież zawieszą biało ? czerwone listki).

swieto drzewa


Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25 lat Wolności. Obchody Święta Drzewa organizowane lokalnie odbywać się będą w ponad 300 miejscach w Polsce.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar