Home » Aktualności » Sprzątanie Świata 2016

 
 

Sprzątanie Świata 2016

 
 

ss_baton_thumb

 

?Sprzątanie Świata – Polska? = razem możemy więcej!

Harmonogram

w ZSCKR w Chrobrzu (do realizacji na godzinie wychowawczej)

  1. Klasa I TRŻ wych. A. Bogdan ? wokół pałacu, droga do i wokół ?kręconej bramki?,
  2. Klasa II TRŻ wych. R. Śpiewak – droga do przystanku autobusowego, przystanek i wokół przystanku,
  3.  Klasa IIITR wych. S. Steckiewicz ? boisko szkolne i wokół internatu,
  4. Klasa III RŻ. wych. D. Fabian ? parking i wokół szkoły,
  5. Klasa IV TRŻ wych. A. Steckiewicz ? stadion i wokół gospodarstwa szkolnego.

 

?Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.W Polsce akcję    w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

?Sprzątanie świata ? Polska? to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku,        w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi ? wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. ?Sprzątanie Świata – Polska? angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar