Home » Aktualności » Spotkanie z pracownikiem RCKiK

 

Spotkanie z pracownikiem RCKiK

 

W przeddzień Światowego Dnia Krwiodawcy, 13 czerwca 2017 r. grupa uczniów z klasy pierwszej i drugiej odbyła spotkanie z p. Olgierdem Okszą-Orskim – pracownikiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

prelekcja

prelekcja

Pan Olgierd przedstawił młodzieży informacje dotyczące krwi i jej roli w organizmie. Poznaliśmy warunki jakie musi spełniać potencjalny krwiodawca, fakty i mity dotyczące systematycznego oddawania krwi, przywileje krwiodawców i wiele innych wiadomości.

prelekcja

prelekcja

Nasza szkoła otrzymała „Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi” i scenariusz zajęć: „Łączy nas krew, która ratuje życie” wraz z filmem, do wykorzystania na lekcji biologii i godzinach wychowawczych.

prelekcja

prelekcja

Spotkanie odbyło się w naszej szkole z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar