Home » Aktualności » Spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem policji

 

Spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem policji

 

 

W ramach działań profilaktycznych w dniu 18 września 2019 roku uczniowie klas I i III spotkali się z Panią sierż. Barbarą Tarką z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

IMG_20190918_140748

Młodzież została zapoznana z definicją słowa ?dopalacz?, a także z grupami produktów zawierających substancje psychoaktywne. Dowiedziała się, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zażywanie dopalaczy, a także jaka odpowiedzialność karna grozi młodej osobie, która będzie posiadała lub rozprowadzała środki zabronione. Oprócz ?dopalaczy? poruszony został temat palenia wyrobów tytoniowych i modnych od jakiegoś czasu e-papierosów.

IMG_20190918_140756

Temat substancji psychoaktywnych, w szczególności dopalaczy, poruszany został również podczas spotkania Pani sierżant z rodzicami uczniów naszej szkoły. Rodzice dowiedzieli się co to są dopalacze, w jakich formach mogą występować oraz dlaczego są niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Omówione zostały również konsekwencje prawne, jakie młody człowiek może ponieść w związku z posiadaniem substancji zabronionych.

IMG_20190918_150944

Na zakończenie rodzice obejrzeli spoty profilaktyczne dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego kierowania samochodem. Organizatorem spotkania była Teresa Ryczek – pedagog szkolny.

Tekst i zdjęcia: Teresa Ryczek.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar