Home » Aktualności » REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

 
 

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

 
 

Rekord dla Niepodłeglej_MEN (2)

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wystosowała list do wszystkich dyrektorów szkół i nauczycieli ws. ?Rekordu dla Niepodległej? czyli akcji z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Minister ogłosiła rok szkolny 2017/2018 ?Rokiem dla Niepodległej?. Hasło przewodnie ma zachęcać uczniów i nauczycieli do podejmowania działań rocznicowych.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja do realizacji inicjatyw służących budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 zachęcamy dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców, z całej Polski i poza jej granicami, do włączenia się do akcji ?Rekord dla Niepodległej?. Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej proponujemy ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia niepodległości. Chcemy, aby w piątek 9 listopada, w ostatni pracujący dzień przed Dniem Niepodległości, we wszystkich szkołach w Polsce i poza granicami wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego -pisze minister Anna Zalewska. 

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar