Home » Aktualności » List ministra z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

 
 

List ministra z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

 
 

1280x540

?W wychowaniu chodzi właśnie o to, aby człowiek stawał się coraz
bardziej człowiekiem – o to, aby bardziej ?był?, a nie tylko ?miał?;
aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej
i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej
być nie tylko  z drugimi, ale także i dla drugich.?
Jan Paweł II

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie

Przed nami kolejny rok szkolny, rok pełen wyzwań, którym wspólnie musimy stawić czoła. Mam nadzieję, że będzie to czas nie tylko wytężonej nauki i pracy, ale także poszukiwań własnych dróg rozwoju, ciekawych doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności oraz rozwijania zainteresowań.
Ufam, że wszyscy Państwo w pełni wykorzystacie ten rok i uznacie, że będzie on lepszy od poprzednich.

Pragnę, by szkoły rolnicze kształciły Uczniów nie tylko do pracy w sektorze rolnictwa, ale również przygotowywały do życia i do podejmowania nowych wyzwań, czasem trudnych i skomplikowanych, ale zawsze rozwijających i fascynujących.

Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chciałbym, żebyście jak najlepiej wykorzystali wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła. Mam nadzieję, że uczniowie klas pierwszych szybko przekonają się, że wybór szkoły rolniczej był słuszny, bo jest to miejsce, w którym na pewno będą zgłębiać nie tylko specjalistyczną wiedzę  rolniczą, realizować swoje pasje, ale także nawiązywać ciekawe znajomości.

Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzę by nadchodzący rok szkolny był okresem nowych wyzwań, pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz obfitował w liczne osiągniecia dydaktyczne i wychowawcze. Niech podejmowany trud stanie się dla Państwa źródłem zadowolenia oraz radości i wdzięczności Uczniów.

Rodzicom życzę  aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech każda szkoła będzie dla Państwa miejscem otwartym i przyjaznym. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami.

Wszystkim życzę zdrowia, pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym, a także udanego roku szkolnego 2018/19.

Jan Krzysztof Ardanowski

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar