Home » Aktualności » Kurs baristyczny w Małopolskiej Szkole Baristów

 

Kurs baristyczny w Małopolskiej Szkole Baristów

 

18 maja 2018r. kolejna grupa uczniów z klasy I. i III.Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką p. Elżbiety Sadury, zdobyła dodatkowe kwalifikacje szkoląc się u p. Renaty Lebiedzkiej w Małopolskiej Szkole Baristów w Krakowie.

Plik6

Ten profesjonalny kurs obejmował tajniki sztuki baristycznej: historię kawy, etapy obróbki ziaren kawy – od plantacji do gotowego produktu i właściwego przechowywania kawy, rozpoznawanie różnych gatunków kawy, różne sposoby parzenia kawy i jej podawania oraz budowę i zasady obsługi różnych ekspresów ciśnieniowych. Część praktyczna kursu polegała na sporządzaniu różnych napojów kawowych na bazie espresso oraz ich dekorowanie i degustację.

Plik7

Plik11
Wiedza i nabyte umiejętności potwierdzone certyfikatem stanowią cenne uzupełnienie podstawy programowej z zakresu przedmiotów zawodowych oraz atut w poszukiwaniu pracy w branży gastronomicznej.

Tekst i zdjęcia: E.Sadura

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar