Home » Aktualności » Konkurs – Mistrzowie i patrioci

 
 

Konkurs – Mistrzowie i patrioci

 
 

mistrzowie i patrioci

Fundacja Instytut Łukasiewicza realizuje kampanię promującą wśród młodzieży wybitne postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju. Projekt ?Mistrzowie i patrioci? jest realizowany w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i służy przypomnieniu sylwetek polskich sportowców ? narodowych bohaterów, którzy od 1 września walczyli z Niemcami, a od 17 września ? także z sowietami. Sportowcy wstępowali do wojska i organizacji podziemnych, ginęli w kampanii wrześniowej, katyńskim lesie, pod Monte Cassino, w Powstaniu Warszawskim, niemieckich więzieniach i obozach koncentracyjnych. Choć sport był ich życiem, największą wartością pozostała niepodległa Polska.

img440

 

http://mistrzowieipatrioci.pl/wp-content/uploads/2019/09/MISTRZOWIE-I-PATRIOCI-informacja.pdf

 

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar