Home » Aktualności » Karolina Dąbek – laureatką Konkursu „Bliżej pszczół”

 
 

Karolina Dąbek – laureatką Konkursu „Bliżej pszczół”

 
 

17105704_1202862393164283_433650106_n

1-2 marca 2017 roku w Lublinie – Karolina Dąbek z klasy III TŻ została laureatką I Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół?, którego pomysłodawcą i organizatorem był Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie, przy współpracy z Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli.
Jak poinformowali nas organizatorzy na konkurs wpłynęło 600 prac z całej Polski, spośród których do finału zakwalifikowało się 32 uczniów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i 23 w kategorii gimnazjalnej.
W części finałowej zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 18 pytań zamkniętych i dwóch otwartych, oraz część praktyczna, w której trzeba było wykazać się znajomością roślin miododajnych, rozpoznanie sprzętu pszczelarskiego, nazwanie wybranego elementu budowy pszczoły, oraz rozpoznawanie rodzajów miodu. Spośród finalistów zostały wyłonione po trzy osoby w każdej z kategorii, najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, wszyscy pozostali upominki i pamiątkowe dyplomy.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar