Home » Aktualności » Finał Quizu Historycznego ?Gramy dla Niepodległej”

 

Finał Quizu Historycznego ?Gramy dla Niepodległej”

 

 9 października 2019 roku uczniowie: Artur Kwiecień, Paweł Wiązania, Michał Wilk reprezentowali naszą szkołę w finale Quizu Historycznego ?Gramy dla Niepodległej?, który miał miejsce w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

received_440567156582045

W rozgrywce uczestniczyło 39 drużyn z 13 powiatów województwa świętokrzyskiego, ze szkół podstawowych i średnich. Podobnie jak konkurs eliminacyjny, quiz finałowy był podzielony na dwie kategorie tematyczne:

  1. Odzyskanie niepodległości przez Polskę – 30 pytań,

  2. 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej ? 15 pytań.

    W trakcie konkursu obecna była Wojewoda Świętokrzyski ? Agata Wojtyszek i senator Krzysztof Słoń.

    Mimo, że tym razem nasi zawodnicy nie znaleźli się na podium, dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu znacznie rozwinęli swoje kompetencje dotyczące w/w zagadnień.

    Projekt został sfinansowany w ramach programu wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017- 2021, a jego głównym celem jest wspólne uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz poszerzenie wiedzy i świadomości uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Opiekunem uczniów była p. Teresa Ryczek.

 

 

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar