Home » Aktualności » Festyn Rekreacyjno-Sportowy i Dzień Otwarty Szkoły

 
 

Festyn Rekreacyjno-Sportowy i Dzień Otwarty Szkoły

 
 

DSC_0005

Festyn Rekreacyjno ? sportowy w dniu 1 czerwca 2017 roku przebiegał w naszej szkole pod hasłem ?Czas na zdrowie?. Jest to już VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu, w którym co roku uczestniczymy.

Dzień rozpoczął tradycyjny bieg sztafetowy ze Złotej do Chrobrza, trasa podzielona na 5 jednokilometrowych dystansów. Punktualnie o godzinie 9 00 nastąpił start pierwszej sztafety pod pomnikiem w Złotej. Nad bezpieczeństwem biegu czuwali policjanci z pińczowskiej drogówki, a opiekę medyczną zapewniła Harcerska Grupa Ratownicza z Buska-Zdroju. Meta biegu znajdowała się przed pałacem Wielopolskich w Chrobrzu.

W kat. gimnazjalnej zwyciężyła sztafeta ZPO w składzie: Mateusz Godzic, Paweł Huptys, Marcin Kądzielski, Dawid Giereś, Wiktor Buławka. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła sztafeta ZPO w składzie: Patryk Maciantowicz, Sebastian Kamiński, Marcin Mucha, Patryk Lisikiewicz i Dawid Guzikowski.

W kategorii szkół ponadgimn. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta klasy I Technikum Rolniczego w składzie: Mateusz Modrzewiecki, Wojciech Modrzewiecki, Dawid Poros, Paweł Liberek, Tomasz Juszczyk. Miejsce drugie: klasa III TR: Artur Stawiarz, Paweł Wąsala, Maksymilian Włodarski, Mateusz Kwiecień, Bartłomiej Szczepański i miejsce trzecie zajęła klasa II TR: Marek Pasternak, Grzegorz Wójcik, Daniel Radziszewski, Sylwester Janusek, Jakub Judasz.

Bezpośrednio po zakończonym biegu odbyło się wręczenie pucharów i dyplomów, po czym wszyscy udali się na boisko szkolne gdzie odbywał się festyn. Głównym punktem programu była prezentacja stoisk ze zdrową żywnością i produktami ekologicznymi. Komisja sędziowska pod przewodnictwem pani Gabrieli Kłap miała trudne zadanie, gdyż wszystkie stoliki były doskonale przygotowane, ostatecznie zdecydowano o przyznaniu pierwszego miejsca exequo  dla stolik nr 1: Patrycja Pawlik, Justyna Węgrzynowicz i stolik nr 2: Aleksandra Gajos, Weronika Soja. W czasie trwania festynu na Sali balowej w pałacu Wielopolskich zaprezentowane zostały filmy edukacyjne ?Śmietnik w mojej głowie?. Bardzo miłym akcentem były występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chrobrzu ? klasa 0 zaprezentowała taniec do piosenki ?Sun of Jamaica?”, a uczniowie klas II-IV wykonali walc.

Na murawie za pałacem rozlokowało się stanowisko dowodzenia Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrobrza. Strażacy wspólnie z panem Stanisławem Twarogiem przygotowali gry i zabawy dla dzieci, sprawnościowe tory przeszkód i możliwość zwiedzenia wozu strażackiego z przymierzeniem ubioru bojowego. Ale to wcale nie koniec atrakcji ? nieco dalej na łące zagościło stado owiec i kóz Michała Dobaja z Woli Chroberskiej uczestniczącego w programie LIFE+, oraz ptasia wystawa pana Tadeusza Ptaka ze Złotej, sprawiając dzieciom i dorosłym ogromną radość. Owieczki chętnie pozowały do zdjęć, również pies pasterski cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wśród zaproszonych firm swoje stoisko zaprezentowały Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe, przeprowadzając dla dzieci konkursy plastyczne i pokazy wykonywania kilimów z barwionej owczej wełny. Na stoisku LGD Ponidzie dzieci rysowały ptaszki, obok swoje stoisko miała Woda Mineralna Buskowianka, na którym odbywał się konkurs wiedzy o wodzie, w którym zwyciężył Adaś Trela. Co chwilę słychać było okrzyki dzieci; Wiktoria Bochniak powiedziała, że to jej najszczęśliwszy dzień, została zwyciężczynią dwóch konkursów plastycznych. Na stoisku Natur-Vit z Koperni został zaprezentowany pełen asortyment produktów. Można było spróbować zielonego koktajlu z pietruszki i kiwi i herbatki lipowej. Posłuchać nt. naturalnych sposobów leczenia przeziębienia. Odbyło się również losowanie nagrody dla publiczności, którą były aromatyczne ziołowo-owocowe herbaty. Kolejną firmą, która odpowiedziała na zaproszenie i zaprezentowała swoje stoisko, jak również pomogła w organizacji festynu było AGROPOLE Władysława Podrazy z Nieprowic. Na stoisku zaprezentowane zostały suszone warzywa, zioła i przyprawy oraz prażona cebula. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy Jędrzejowską Spółdzielnię Mleczarską z Wodzisławia. Zaprezentowała swoje produkty, których można było skosztować: kanapki z twarożkiem śmietankowym w kilku wariantach; ze szczypiorkiem, z rzodkiewką lub ogórkiem oraz zdrowy kefir.

Młodzież gimnazjalna mogła uczestniczyć w  Dniu Otwartym Szkoły; odbył się pokaz wypieku i degustacja pizzy przygotowanej przez klasę III Technikum Żywienia, zwiedzanie szkoły i warsztatów szkolnych, maszyn rolniczych, klas lekcyjnych oraz wizyta w szkolnej bibliotece. Przez cały czas można było zwiedzać pałac i przygotowane tam ekspozycje. Dla każdego znalazło się coś interesującego, sponsorem nagród dla uczestników było Uzdrowisko Busko-Zdrój, Natur-Vit z Koperni, Zespół Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych oraz osoby prywatne.

DSC_0309DSC_0358DSC_0438DSC_0594DSC_0675DSC_0008DSC_0155DSCN2369DSCN2395DSCN2466

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar