Home » Aktualności » Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

 

Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

 

18 października 2019 r. w ramach działań profilaktycznych uczniowie naszej szkoły spotkali się z sierżant Barbarą Tarką z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz st. chorąży Anną Stępniewską ze Straży Granicznej w Kielcach.

IMG_1663

IMG_1658

Spotkanie miało na celu poprawę świadomości młodzieży w zakresie rozpoznawania zjawiska dotyczącego handlu ludźmi oraz przekazania podstawowych informacji, jak nie stać się jego ofiarą.

Młodzież ze względu na swą wrażliwość oraz brak doświadczeń życiowych jest grupą szczególnie narażoną na wykorzystanie, dlatego też szerokie nagłośnienie zjawiska i poinformowanie o nim przyczyni się do wzrostu świadomości młodzieży i poprawi jej bezpieczeństwo.

IMG_1666

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również gdzie szukać pomocy w sytuacji niebezpieczeństwa.

Organizatorem spotkania była Teresa Ryczek – pedagog szkolny.

 

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu

 

Accessibility Toolbar