Home » Aktualności » Dożynki Szkół Rolniczych w Jabłoniu koło Parczewa w woj. lubelskim

 

Dożynki Szkół Rolniczych w Jabłoniu koło Parczewa w woj. lubelskim

 

1z

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu był gospodarzem Pikniku Szkół Rolniczych, których organem prowadzącym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wydarzenie odbywało  się w dniach 2 – 3 października 2015 r. z częścią oficjalną w sobotęgodzinach 10.00-15.00 na terenie stadionu sportowego w Jabłoniu.

Pod namiotem o powierzchni 2000 m2  przygotowane produkty lokalne z różnych regionów Polski prezentowane były na 45 stoiskach poszczególnych Szkół Rolniczych.

Spotkania tego typu odbywają się rokrocznie, ale pierwszy raz w Polsce wschodniej. Nazywane są często dożynkami szkół rolniczych.

Tegoroczne Wydarzenie nie miało charakteru konkursu i nie było oceny poszczególnych stoisk a mimo to wszystkie szkoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom. My również jako laureaci poprzednich konkursów stworzyliśmy bardzo wyszukane stoisko, na którym dominowała mięta z gminy Michałów z gospodarstwa ekologicznego pana Edwarda Strączkiewicza – roztaczając wokół wspaniałą woń.

Tematem przewodnim tej edycji było ?Rolnictwo ekologiczne i produkty rolne wysokiej jakości przyszłością polskiej wsi ? PROW 2014 ? 2020?

ZSCKR w Chrobrzu na prezentację swojego stoiska wybrał: Masło osełkowe i twarożek świętokrzyski z Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Wodzisławiu,

Ser kozi zakamieński, który zdobył Perłę 2015 na tegorocznych targach w Poznaniu, z Farmy Jaga prowadzonej przez p. Agnieszkę Kobryń.

Chleb żytni kielecki z piekarni państwa Dobrowolskich z Kielc wypiekany metodą tradycyjną na zakwasie, wpisany na listę produktów regionalnych uhonorowany wieloma nagrodami na targach

Gęś chmielnicką pieczoną przygotowaną przez Restaurację Staropolską w Chmielniku, oraz fasolę korczyńską i kaszankę szarbiankę.

Naturalna woda mineralna Buskowianka, która jak zwykle przy takiej ilości serwowanych przysmaków cieszyła się największą popularnością i wspólnie z herbatkami Natur?Vit pana Marka Płachty z Koperni gasiły pragnienie odwiedzających stoiska.

DSC_9073

 

DSC_9214

 

Nasze stoisko odwiedził Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego

DSC_8994

więcej zdjęć na stronie:  https://www.facebook.com/zsckr.chroberz.5

 

 

 

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 

Accessibility Toolbar