Home » Aktualności » BohaterON – włącz historię! – Gala kampanii – Warszawa, 13 grudnia 2018

 
 

BohaterON – włącz historię! – Gala kampanii – Warszawa, 13 grudnia 2018

 
 

DSC_0194

13 grudnia w czwartek, delegacja z naszej szkoły: Karolina Morton, Julia Gajos, Justyna Węgrzynowicz, Patryk Steckiewicz z opiekunem Anną Steckiewicz, wzięła udział  w podsumowaniu III edycji kampanii ?BohaterON?. O godz. 18:00, na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Warszawie odbyła się gala z udziałem powstańców, którym zostały wręczone paczki z wysłanymi do nich kartkami. W tym roku zostało wysłanych 290 544 kartek.

Nasi uczniowie mieli okazję osobistego spotkania z przybyłymi powstańcami, wysłuchania wzruszających opowieści z czasów wojny, oraz zadawania pytań.

?BohaterON ? włącz historię!? to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Można tego dokonać poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Zadaniem projektu jest edukowanie Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej.  Jak czytamy na stronie Fundacji: ? nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów ? polskiego ?bohater? oraz angielskiego ?ON?, czyli ?włączyć?. Angielskie ?ON? dosłownie włącza historię bohatera ? film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm?.

DSC_0001 DSC_0006 DSC_0008 DSC_0019

DSC_0057DSC_0079

DSC_0102 DSC_0110 DSC_0187

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar