Home » Aktualności » Aleksandra Lichwała z klasy II TR laureatką Finału Regionalnego

 
 

Aleksandra Lichwała z klasy II TR laureatką Finału Regionalnego

 
 

DSCN6898

 

XVI edycja konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro –  Skrzydlaty Eksperyment Ziemi? zorganizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny oraz Państwowy Instytut Badawczy w Kielcach.

?Dzięki najstarszym skamieniałościom wiemy, że życie rozwija się na Ziemi od około 3,5 mld lat. Przez tak długi okres pojawiały się najdziwniejsze organizmy, które zasiedlały niegościnne nieraz i odludne zakamarki całej naszej planety. Wszystko zaczęło się w głębinach pradawnych mórz. Później skolonizowane zostały lądy, aż w końcu rozpoczął się nowy, śmiały eksperyment który całkowicie odmienił oblicze Ziemi ? podbój przestworzy! To nie było łatwe zadanie, skoro udało się nielicznym ? cztery linie ewolucyjne prowadzą do skrzydlatych owadów, gadów latających, ptaków i nietoperzy?. Te słowa skierowane przez organizatorów konkursu do młodzieży miały na celu pobudzić wyobraźnię uczniów do napisania pracy pod hasłem ?SKRZYDLATY EKSPERYMENT ZIEMI? .

Gratulujemy uczennicy Aleksandrze Lichwała z klasy II TR, której praca opisująca praważkę Meganeura monyi  zakwalifikowała się do Finału Regionalnego. W tym roku na konkurs wpłynęło  295 prac plastycznych oraz 67 prac pisemnych w tym 49 na poziomie gimnazjalnym i 18 na poziomie ponadgimnazjalnym.

W Finale, który odbył się 14 maja 2015 r. w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zaproszonych zostało czterech laureatów, z których zwycięzca wystartuje w finale centralnym w Warszawie. Ola otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową w postaci sprzętu multimedialnego i dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Wodociągi Kieleckie Sp. Z o.o.

Więcej na stronie: http://geoportal.pgi.gov.pl/portal/page/portal/muzeum2/konkurs/oddzial_5

DSCN6886

 

DSCN6892

DSCN6893

 

Na zdjęciu nasza laureatka z Kierownikiem Centrum Geoedukacji Michałem Porosem prezentują model Anomalocaris prehistorycznego stawonoga. /foto. A. Steckiewicz/

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar